Trzęsacz jest nadmorską miejscowością turystyczną, położoną ok. 44 km od Międzyzdrojów i 49 km od Kołobrzegu. Jest to miejsce o długiej i bogatej historii. Pierwsze zapisy o miejscowości pochodzą z dokumentów z 1248 r. Początkowo była to mała wioska rybacka leżąca wśród lasów i w dużej odległości od morza. Obecnie Trzęsacz stał się malowniczym i kameralnym ośrodkiem nadmorskim. Położony w gminie Rewal, stanowi najmniejszą z siedmiu miejscowości wchodzących w jej skład.

Ważnym miejscem w Trzęsaczu jest oczywiście ostatnia ściana kościoła z XII wieku, który w wyniku procesu abrazji runął do morza. Dodatkowo, przez miejscowość przechodzi piętnasty południk, wyznaczający czas środkowoeuropejski, co czyni Trzęsacz wyjątkowym miejscem na mapie wybrzeża.

W Trzęsaczu, poza słynnymi ruinami, znajduje się także nowszy, ale również zabytkowy kościół wybudowany w 1880 roku. Budynek został poważnie uszkodzony podczas II wojny światowej i wyremontowany dopiero w 2003 roku. W kościele znajduje się między innymi wczesnobarokowy ołtarz z 1673 roku, który pochodzi z ruin kościoła.