Multimedialne Muzeum na Klifie mieści się kilkadziesiąt metrów od Ruin Kościoła w Trzęsaczu oraz około pięciu minut spacerem od stacji Nadmorskiej Kolejki Wąskotorwej www.kolej.rewal.pl. Odrestaurowana w 2014 roku kolejka jest jedyną wąskotorową kolejką w Europie poruszającą się po nowych, wąskich torach. Przejażdżka nadmorską kolejką na trasie Gryfice - Trzęsacz - Rewal - Niechorze - Pogorzelica umożliwia zwiedzanie pięknych stacji i malowniczej okolicy Wybrzeża Rewalskiego. W samym Trzęsaczu polecamy również przejażdżkę Ciuchcią Retro wśród przepięknych uliczek i wzdłuż morskiej panoramy Trzęsacza.

Trzęsacz ma do zaoferowania także inne atrakcje. Do najbardziej znanych należą kościół Miłosierdzia Bożego, w którym można podziwiać zabytkowy ołtarz uratowany ze zniszczonej światyni, oraz XIX wieczny zespół pałacowy w Trzęsaczu. Co roku, w okolicach sierpnia, do Trzęsacza zjeżdżają również znakomici artyści z całego świata, występujący w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Trzęsacz zapełnia się wtedy turystami i melomanami.

Trzęsacz jest także ukochanym kurortem paralotniarzy z całej Europy. Właśnie tutaj północny wiatr, który uderza we wchodni brzeg, tworzy imponująca powietrzną falę. Często można więc cieszyć się niepowtarzalnym pejzażem, gdy ponad morskimi falami szybują grupy kolorowych paralotni.

Zainteresowanych komfortowym noclegiem w Trzęsaczu zapraszamy do Villi Hoff, posiadającej ciekawą architekturę oraz doskonale zaprojektowane wnętrza. Pełną ofertę Villi Hoff wllness & SPA zobaczyć można na stronie: www.villahoff.pl

Jeżeli szukasz innej oferty noclegowej, proponujemy porównać ceny na trivago.pl.

W niedalekiej okolicy Trzęsacza znajdują się również inne atrakcje turystyczne, które umilą pobyt gminie Rewal. Są to m.in.:

  • Zabytkowa Latarnia w Niechorzu,
  • Park Miniatur w Niechorzu,
  • Bałtycki Park Dinozaurów,
  • Park Wieloryba w Rewalu.

 

 

 

 

 

Kolejka Wąskotorowa - Przejazd kolejką waskotorową, oddaną do użytku w 1896 r. jest nostalgiczną podróżą przez Wybrzeże Rewalskie. Jadąc z prędkością 25 km/h zabytkowym parowozem Px 48 lub lokomotywą spalinową mamy niecodzienną okazję docenić romantyczny urok i klimat podróży sprzed lat a także odwiedzić ciekawe miejsca.
Villa Hoff - Komfortowa i elegancka "Villa Hoff" usytuowana w pięknej i malowniczej okolicy nad brzegiem morza z bogatą ofertą wypoczynkową, zdrowotną i biznesową.
Latarnia Morska - Zbudowana w 1866 r., ze względu na unikatową sylwetkę oraz detale nawiązujące do architektury średniowiecznej została uznana zabytkiem kultury narodowej. Umiejscowiona na klifowym brzegu, wysoka na 45 m, jest uważana za najpiękniejszą latarnię morską na polskim wybrzeżu.
Paralotnie -Trzęsacki kliff - jedyne takie miejsce w Europie, gdzie przy sprzyjających wiatrach od morza powstaje silny, unoszący prąd powietrza. Dzięki niemu miejsce to szczególnie upodobali sobie paralotniarze i przy wietrznej pogodzie (przy północnym wietrze) można obserwować ich zmagania z wiatrem.
Bałtycki Park Dinozaurów - Bałtycki Park Dinozaurów to miejsce aktywnego wypoczynku. Jest to połączenie edukacyjnej ścieżki dla dzieci oraz parku rozrywki na świeżym powietrzu.
Multimedialne Muzeum na Klifie - Za pomocą nowoczesnych technologii opowiadamy historię Ruin Kościoła, znaczenie 15 południka, tajemniczą legendę Zielenicy, a także pokazujemy jak toczy się walka człowieka z żywiołem.
Park Wieloryba - To wyjątkowe miejsce, gdzie poprzez zabawę i naukę można zgłębić tajemnice morza i jego mieszkańców, tych prawdziwych jak i bajkowych bohaterów. Wszystko co kochamy w morzu, odnajdziemy w czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych. Przygotowanych tak, żeby zarówno dzieci jak i dorośli przeżyli niezapomniane chwile.
Taras Widokowy - Niezwykłe widoki od 2009 roku zapewnia taras widokowy w Trzęsaczu. Usytuowany przy ruinach kościoła zastępuje stare zejście z klifu na plażę. Stojąc na platformie mamy możliwość podziwiać wyjątkowe zachody słońca.
Kościół Neogotycki - Kościół Neogotycki z 1880 r., położony kilkaset metrów od morza, w którym obecnie znajduje się ołtarz z kościoła na klifie.
Ruiny kościoła w Trzęsaczu - to pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła znajdująca się u szczytu klifu.