ATRAKCJE

W Trzęsaczu każdy znajdzie coś dla siebie.
Slide Image
Slide Image

Multimedialne Muzeum na Klifie mieści się kilkadziesiąt metrów od Ruin Kościoła w Trzęsaczu oraz około pięciu minut spacerem od stacji Nadmorskiej Kolejki Wąskotorwej www.kolej.rewal.pl. Odrestaurowana w 2014 roku kolejka jest jedyną wąskotorową kolejką w Europie poruszającą się po nowych, wąskich torach. Przejażdżka nadmorską kolejką na trasie Gryfice – Trzęsacz – Rewal – Niechorze – Pogorzelica umożliwia zwiedzanie pięknych stacji i malowniczej okolicy Wybrzeża Rewalskiego. W samym Trzęsaczu polecamy również przejażdżkę Ciuchcią Retro wśród przepięknych uliczek i wzdłuż morskiej panoramy Trzęsacza.

Trzęsacz ma do zaoferowania także inne atrakcje. Do najbardziej znanych należą kościół Miłosierdzia Bożego, w którym można podziwiać zabytkowy ołtarz uratowany ze zniszczonej światyni, oraz XIX wieczny zespół pałacowy w Trzęsaczu. Co roku, w okolicach sierpnia, do Trzęsacza zjeżdżają również znakomici artyści z całego świata, występujący w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Trzęsacz zapełnia się wtedy turystami i melomanami.

Trzęsacz jest także ukochanym kurortem paralotniarzy z całej Europy. Właśnie tutaj północny wiatr, który uderza we wchodni brzeg, tworzy imponująca powietrzną falę. Często można więc cieszyć się niepowtarzalnym pejzażem, gdy ponad morskimi falami szybują grupy kolorowych paralotni.

Zainteresowanych komfortowym noclegiem w Trzęsaczu zapraszamy do Villi Hoff, posiadającej ciekawą architekturę oraz doskonale zaprojektowane wnętrza. Pełną ofertę Villi Hoff wllness & SPA zobaczyć można na stronie: www.villahoff.pl

W niedalekiej okolicy Trzęsacza znajdują się również inne atrakcje turystyczne, które umilą pobyt gminie Rewal. Są to m.in.:

  • Zabytkowa Latarnia w Niechorzu,
  • Park Miniatur w Niechorzu,
  • Bałtycki Park Dinozaurów,
  • Park Wieloryba w Rewalu.