ROWEREM PRZEZ TRZĘSACZ

Nasza miejscowość jest doskonałym miejscem dla fanów dwóch kółek!
Slide Image
Slide Image

Przez Trzęsacz przebiega międzynarodowy okrężny szlak rowerowy sieci EuroVelo biegnący dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Łączna długość szlaku R10 wynosi 7930 km i jest to jeden z najdłuższych europejskich szlaków rowerowych.

Eurovelo to projekt Europejskiej Federacji Cyklistów, którego celem jest budowa i rozwój czternastu długodystansowych szlaków rowerowych biegnących przez całą Europę. Polski odcinek szlaku R10 rozciąga się na długości 588 km i przebiega przez tereny województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W Trzęsaczu szlak przebiega wzdłuż malowniczego klifu i zabytkowych ruin kościoła św. Mikołaja, możemy nim podążać w dwóch kierunkach zachodnim w kierunku Pobierowa lub wschodnim w kierunku Rewala i Niechorza.

Częściowo szlak przebiega po nawierzchni bitumicznej, jednak większa część trasy poprowadzona jest leśnymi ścieżkami. Trasa jest dosyć dobrze oznakowana, na trasie możemy spotkać liczne oznakowania zarówno w postaci niewielkich tabliczek lub wymalowanych na drzewach.