Skip to content Skip to footer

O muzeum

Witaj w MuzeON

We współpracy z najlepszymi europejskimi specjalistami, w odnowionych wnętrzach, przygotowana została nowoczesna, multimedialna ekspozycja, która zachwyci nawet najbardziej wymagających gości. Zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą, proponujemy niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem.

Muzeum w Trzęsaczu otwarte zostało w 2000 r., ale w zupełnie nowej, multimedialnej odsłonie, działa od maja 2014 r.

Multimedialne bodźce idealnie współgrają, oddziałując na wszystkie zmysły odwiedzających, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatają się z żywą nauką.

50m
od morza
Ruiny
kościoła
Niezwykła
historia
15.
południk
Prezentacja
w 2 językach

O założycielu

Pomysłodawcą i założycielem muzeum był Władysław Jagiełło – wielki miłośnik Trzęsacza. Wymarzył on sobie miejsce, w którym historia regionu zostanie przedstawiona w sposób nowoczesny i przemawiający do odbiorców w każdym wieku. Na naszych oczach jego śmiała wizja staje się realnym i skończonym dziełem. W podziękowaniu za zasługi, Muzeum do dzisiaj nosi jego imię.

Opiekunowie muzeum

Brunon

Przewodnik po MuzeON – prowadzi prezentacje również w języku niemieckim. Od wielu lat oprowadza szkoły i grupy zorganizowane.

Halina

Przewodnik po Trzęsaczu i całym wybrzeżu rewalskim. Doskonale zna historię regionu i jego najciekawsze miejsca.

Zielenica

Piękna córka króla Bałtyku. Aby dowiedzieć się więcej o jej legendzie, koniecznie odwiedź MuzeON…